XI Festacarrer 2006

Benvolguts/des amics i amigues:

En primer lloc volem manifestar-vos que ja està pràcticament tancat el Festacarrer d’enguany, que serà el primer cap de setmana de setembre. Tal com ja va passar l’any passat, hem hagut d’organitzar-lo sense la col·laboració de l’Ajuntament d’Ondara, cosa que ens dificulta moltíssim l’obtenció dels recursos necessaris per a dur a terme el Festacarrer que veníem fent des de fa ja 11 anys.

És aquest el motiu, tal com ja vem fer l’any passat, pel qual anem a parar a grups i persones amigues per tal d’exprimir-los una miqueta més i demanar-los que ens ajuden a fer el Festacarrer en espera de temps millors (confiem!).

Ara us enviem la programació i, si tot va bé, a partir d’ací uns dies ja tindrem operativa la pàgina web: www.festacarrer.org i el correu: ondara [arrova] festacarrer.org on trobareu més informació dels grups i de les activitats a fer.

Gràcies a tots i totes.

Us esperem el primer cap de setmana a Ondara.

Atentament,

Ass. Cult. Ocell

acocell.jpg

Programació:

31 d’agost:

22.00 h Presentació Festacarrer’06 Plaça 9 d’Octubre
22.30 h Dolç Tab Plaça 9 d’Octubre – Concert

2 de setembre

I Aplec de dolçainers i tabaleters de la Marina Alta
11,00 a 13,30 h Tallers al Prado
17,00 h Recepció de les colles i cercavila pels carrers del poble
19,00 h Plaça de bous – Concert de les colles participants:

  • D’Ondara, colla de dolçaines i tabals Ondara
  • Canya Badà Ondara
  • La Clandestina Pego
  • Colla de dolçainers de Teulada Teulada
  • Colla Pere Bigot Benissa
  • El Carellot Calp
  • La Xareta, colla de percussió i dolçaina La Xara
  • Els Traginers Pedreguer
  • L’Esclat El Verger
  • Colla de Dénia Dénia
  • El Portitxol Xàbia
  • L’Escamot de la gresca Pedreguer

– Lliurament dels Premis Festacarrer
– Agermanament amb Xeremiers de Sóller (Illes Balears),
acte del programa “Terra de Retrobament”

22,00 h PradoSopar de les colles de dolçainers i tabaleters participants

Trobada de gups de balls i danses

11,00 a 13,30 h Taller de balls tradicionals de parella a càrrec de:

Grup de ball i danses d’Ocell

16,00 a 18,30 h Taller de balls tradicionals valencians amb:

Taller de Cultura Popular “La dansà”, de l’Horta

Lluís i Miquel Flores, del Grup Alacant

Grups de Polop, Altea, Oliva, Calp, Benissa, Xaló,

Teulada, Xàbia, Pedreguer, El Verger, Pego,

Dénia, Ondara i La Xara

19,00 h Mostra de luthiers

22,00 h Prado – Sopar de germanor de tots els grups de ball

23,00 h Mostra de foc a càrrec de la colla de dimonis La mulafera

23,30 h “Dansà” popular, a càrrec del Grup de ball i danses d’Ocell +
l’acompanyament de D’Ondara, colla de dolçaines i
tabals
+ Grups de balls i danses assistents

24,00h Al Prado: La Romàntica del Saladar (concert). Presenten el nou CD

Les Violines (ball)

En acabar i fins la matinada, a la terrassa de la Plaça de bous, tallers d’improvisació

3 de setembre:

20.00 h Trecaclosques Plaça Major

Música i ball per a públic jove i familiar

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *